Jak pracuję?
Co robię?

W Bodythinking zajmuję się przywracaniem perspektywy cielesnej do życia ludzi.

Wierzę, że świadome podejście do własnego ciała wspiera poznawanie i wyrażanie siebie; że pozwala nam uczyć się empatii wobec siebie a tym samym wnosić jej więcej do naszego życia;
że jest drogą ku wewnętrznej wolności i autentyczności; że świadomy dostęp do płynących z niego informacji pozwala nam lepiej zrozumieć samych siebie, nasze relacje, eksplorować świat, podejmować decyzje, tworzyć.

Prowadzę sesje indywidualne oraz projektuję i prowadzę warsztaty, które mają służyć uczeniu się budowania kontaktu w własnym ciałem w bezpiecznych warunkach.

Koncentruję się na:

- pracy przez ciało, które jest naszym narzędziem poznania, czucia i odczuwania;

- pracy przez oddech, który integruje nasze ciało, emocje, umysł;

- pracy przez ruch, który jest formą naszej ekspresji w świecie.

Tworzę przestrzeń, w której można w bezpiecznych warunkach przypomnieć sobie o nich i wrócić do możliwości, które dają.           

O tym, jak aktualnie możesz doświadczyć Myślenia ciałem, dowiesz się z działu Oferta.
Jak pracuję?

Pracuję w oparciu o język ruchu czyli analizę ruchu LBMS i terapię tańcem i ruchem DMT oraz medytację uważności i  świadomy oddech (wspierając się moją wieloletnią edukacją w obszarze pracy z głosem, technikami zaczerpniętymi z nauki technik masażowych i tantrycznych oraz metody Breath Integration). 

Mówiąc inaczej: w trakcie sesji indywidualnych i warsztatów zanurzamy się w to co aktualnie jest w nas żywe, nawiązujemy kontakt ze sobą ruszając się (interpretując po swojemu moje zaproszenia werbalne), oddychając i  gadając.  

Pracuję przez inspiracje - nie przez polecenia. To do czego zapraszam, każdy filtruje przez swoje możliwości, ograniczenia i chęci.

Nie forsuję, nie zmuszam, nie nakłaniam - zapraszam, czasem zachęcam i pokazuję możliwości.
Podążam za ludźmi z którymi pracuję - nie uczę a towarzyszę, trzymam przestrzeń i proponuję.

Kiedy wracamy do życia w ciele często jest lekko, inspirująco, ciekawie, czasem niewygodnie, czasem trudno, ale zawsze jest w tym dużo życia i dużo prawdy. Właśnie tej prawdzie i jej autentycznej ekspresji robimy miejsce.

W pracy z ludźmi podążam za procesem, kieruję się łagodnością, zwracam uwagę na język, szanuję moich klientów i uważam ich za jedyne źródło wiedzy na ich własny temat. Kieruję się empatią ale bardzo ważna jest też dla mnie doza dystansu, lekkość i poczucie humoru.

Po drodze uczyłam się (i wciąż się uczę) u wspaniałych nauczycielek i nauczycieli ale nie ograniczam się do jednej wybranej metody. Wykorzystuję kilka z nich, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby osób z któtymi pracuję.