Bodythinking.
Myślenie Ciałem


przestrzeń do poszukiwań, sposób myślenia i metoda pracy przez ciało, którą na co dzień praktykuję w gabinecie i w salach warsztatowych.


Dlaczego Myślenie ciałem / Bodythinking?

Bo ciałem można myśleć, podejmować decyzje, a podstawową funkcją naszego mózgu i naszej inteligencji jest poruszanie się w przestrzeni.
Ciałem poznajemy, ciałem się uczymy, ciałem się komunikujemy, ciałem czujemy smaki i zapachy ale też swoje i cudze emocje. Ciałem czujemy czy czegoś chcemy czy nie chcemy.
Czasem mówi się, że “ciało wie” ale to my wiemy, bo to ciało jest nasze i to my w tym ciele żyjemy.

Bodythinking także dlatego, żeby podkreślić mój stosunek do naszej intelektualnej sfery - “mózgu”, “umysłu”, “głowy”. Często praktycy pracy przez ciało marginalizują ten obszar.  Według mnie jesteśmy całością, nie pokawałkowanymi zbiorami, a procesy dziejące się w nas są nierozdzielne.
Jednak w kulturze, w której tak dużo jest odcięcia od czucia ciała, tracimy naturalną równowagę, dlatego warto wracać do tego zawsze dostępnego źródła. Przywracać tej całości jaką jesteśmy harmonię.

Bodythinking bywa początkiem lub dopełnieniem innych form pracy rozwojowej i terapeutycznej.
Bywa inspiracją dla myśli i poszukiwań związanych ze sferą ducha.
Bywa inspiracją do twórczych i artystycznych poszukiwań. 

Jest też po prostu formą treningu wracania do świadomości ciała, własnej ekspresji i czucia siebie, prowadzoną w bezpiecznych warunkach.