Bodythinking.


Praca z ciałem przez świadomy ruch, oddech i ucieleśnioną medytację. Sesje indywidualne, warsztaty, wykłady i szkolenia.
 

Spróbuj Bodythinking:

︎︎︎ umów się na sesję indywidualną
︎︎︎ zapisz się na jednodniowy warsztat - najbliższy 28.01 w Warszawie
︎︎︎ zapisz się na nowe cykle zajęć online - start 7 i 9 lutego
Dlaczego Myślenie ciałem / Bodythinking?

Bo ciałem można myśleć, podejmować decyzje, a podstawową funkcją naszego mózgu i naszej inteligencji jest poruszanie się w przestrzeni.
Ciałem poznajemy, ciałem się uczymy, ciałem się komunikujemy, ciałem czujemy smaki i zapachy, ale też swoje i cudze emocje. Ciałem czujemy czy czegoś chcemy czy nie chcemy.
Czasem mówi się, że “ciało wie” ale to my wiemy, bo to ciało jest nasze i to my w tym ciele żyjemy. 

Myślenie ciałem także dlatego, żeby podkreślić mój stosunek do naszej intelektualnej sfery - “mózgu”, “umysłu”, “głowy”. Często praktycy pracy przez ciało marginalizują ten obszar. Jesteśmy całością, nie pokawałkowanymi zbiorami, a procesy dziejące się w nas są nierozdzielne. 
Po co więc w ogóle zajmować się ciałem? 
Bo w kulturze, w której tak dużo jest odcięcia od czucia ciała, tracimy naturalną równowagę, dlatego warto wracać do tego zawsze dostępnego źródła. Przywracać tej całości, ktorą jesteśmy, harmonię.

Bodythinking bywa początkiem lub dopełnieniem innych form pracy rozwojowej i terapeutycznej.
Bywa inspiracją dla myśli i poszukiwań związanych ze sferą ducha.
Bywa inspiracją do twórczych poszukiwań. 
Jest też, po prostu, formą treningu wracania do świadomości ciała, własnej ekspresji i czucia siebie, prowadzoną w bezpiecznych warunkach.