O metodzie


Co robię?

W Bodythinking zajmuję się przywracaniem perspektywy cielesnej do kultury i życia ludzi.

Wierzę, że świadome podejście do własnego ciała wspiera procesy poznawcze, twórcze i wyrażanie siebie;
że jest drogą ku wewnętrznej wolności i autentyczności;
że świadomy dostęp do płynących z niego informacji pozwala nam lepiej zrozumieć samych siebie, nasze relacje, eksplorować świat, podejmować decyzje, tworzyć.

Prowadzę sesje indywidualne oraz projektuję i prowadzę warsztaty, które mają służyć doświadczeniom i twórczym eksperymentom w tym obszarze.

Koncentruję się na:

- pracy przez ciało, które jest naszym narzędziem poznania, czucia i odczuwania;
- pracy przez oddech, który integruje nasze ciało, emocje, umysł;
- pracy przez ruch, który jest formą naszej ekspresji w świecie.
Tworzę przestrzeń, w której można sobie o nich przypomnieć i wrócić do możliwości, które dają.           

Współpracuję też przy projektach kulturalnych i artystycznych oraz realizuję własne działania wykraczające poza praktykę rozwojowej pracy z ludźmi. 

O tym, jak aktualnie możesz doświadczyć Myślenia ciałem, dowiesz się z działu spróbuj.
Jak pracuję?

Pracuję w oparciu o język ruchu (m.in o takie metody jak analiza ruchu LBMS czy elementy terapii tańcem i ruchem DMT) oraz świadomy oddech (wspierając się moją wieloletnią edukacją w obszarze pracy z głosem, technikami zaczerpniętymi z nauki technik masażowych i tantrycznych oraz metody Integracji Oddechem).

Mówiąc inaczej: w trakcie sesji indywidualnych i warsztatów ruszamy się (interpretując po swojemu moje zaproszenia werbalne), oddychamy, gadamy, czasem piszemy, rysujemy i pracujemy z obrazami.

Pracuję przez inspiracje - nie przez polecenia. To do czego zapraszam, każdy filtruje przez swoje możliwości, ograniczenia i ochoty.

Ważnym aspektem pracy jest dla mnie przyjemność. Nie forsuję, nie zmuszam, nie nakłaniam - zapraszam, czasem zachęcam i pokazuję możliwości.
Podążam za ludźmi z którymi pracuję - nie uczę a towarzyszę, trzymam przestrzeń i proponuję.

Kiedy wracamy do życia w ciele często jest lekko, inspirująco, przygodowo, czasem trochę niewygodnie, czasem trudno, ale zawsze jest w tym dużo życia i dużo prawdy. Właśnie tej prawdzie i jej autentycznej ekspresji robimy miejsce.

W pracy z ludźmi podążam za procesem, kieruję się łagodnością, zwracam uwagę na język, szanuję moich klientów i uważam ich za jedyne źródło wiedzy na ich własny temat. Kieruję się empatią ale bardzo ważna jest też dla mnie doza dystansu, lekkość i poczucie humoru.

Po drodze uczyłam się (i wciąż się uczę) u wspaniałych nauczycielek i nauczycieli ale nie przywiązuję się nadmiernie do żadnych konkretnych technik ani szkół.
W oparciu o solidną, wciąż wzmacnianą bazę, tworzę swoją własną ścieżkę, bo wierzę, że tylko tak mam szansę naprawdę wspierać innych w poszukiwaniu ich własnej autentyczności.